Rodzaje pokrowców rowerowych - wybierz coś dla siebie!
Zakładane jedynie na koła, służące do okrycia całego jednośladu lub przystosowane do modeli składanych. Pokrowce rowerowe dostępne są obecnie w szerokiej gamie wariantów, świetnie sprawdzają w swojej roli i nierzadko przyciągają uwagę niebanalnym wzornictwem.
Dzięki temu, że są produkowane z wysokiej jakości materiałów o wyjątkowych właściwościach użytkowych, pozwalają chronić posiadany sprzęt przed działaniem wielu niekorzystnych czynników, a także zapobiegają wnoszeniu błota i piasku do pomieszczeń zamkniętych. Proste w użyciu, trwałe, wodoodporne i praktyczne - pokrowce cieszą się dużą popularnością i obecnie właściwie trudno jest sobie wyobrazić wygodne przechowywanie jednośladów bez tego typu akcesoriów. Podpowiadamy, jakie modele znajdziesz na rynku i co najlepiej sprawdzi się w danym przypadku - zapraszamy do lektury!
Pokrowce rowerowe - dostępne warianty
Zasadniczo pokrowce rowerowe dzielą się na dwa rodzaje - te, które służą do okrycia jednośladów pozostawianych w garażu, piwnicy lub na balkonie oraz na te, które nakłada się jedynie na koła pojazdu, dzięki czemu zminimalizowane zostaje ryzyko zabrudzenia podłóg, wykładzin czy ścian wewnątrz budynków. Oczywiście w sklepach z akcesoriami znajdziemy również wersje pozwalające okryć rower w całości, jak i te zaprojektowane z myślą o jednośladach składanych. Decydując się na taki zakup warto przede wszystkim wziąć pod uwagę nasze potrzeby oraz to, gdzie garażujemy sprzęt. Pokrowiec na cały rower sprawdzi się świetnie, jeżeli jednoślad pozostawiamy pod tak zwaną chmurką, na przykład na balkonie.
Będzie też niezbędny, jeśli korzystamy z garażu lub piwnicy. Dzięki temu na podzespołach nie będzie osiadał kurz, zostanie też zminimalizowany negatywny wpływ opadów atmosferycznych na podzespoły, co ograniczy pojawianie się korozji. Za to o pokrowcu na koła lub na cały pojazd powinny pomyśleć osoby, które ze względu na brak miejsca przechowują rower w domu lub mieszkaniu. Takie zabezpieczenie zapobiega bowiem osypywaniu się z ramy oraz kół zebranego w trasie piasku czy błota, więc nie trzeba martwić się o zabrudzenie wykładziny i ścian.