Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kawa Arabica Speciality

( ilość produktów: 5 )

Przedziały cenowe
Cena
-

Kawa segmentu speciality, co to znaczy ?

Według definicji "Kawa Speciality" to taka, której ziarna charakteryzują się nienagannym wyglądem, wielkością i jakością a przede wszystkim nie posiadają defektów. Zielone ziarno rzetelnie sprawdzane jest przez wykształconych Q Graderów- sommelierów kawy. Sprawdzają oni 350 gramowe próbki pod kątem jakości i dokonują klasyfikacji na różne grupy i segmenty jakościowe. Nasze ziarna bo tylko takie nas interesują muszą zatem otrzymać od specjalisty w tej dziedzinie minimum 80 punktów a maksymalnie 100 punktów w skali Speciality Coffee Association. Zapytacie czy to koniec czy już można spróbować kawy? Już blisko, już niedaleko jeszcze chwila jeszcze jeden a może dwa podjazdy. W wielkim skrócie następnie próbki są wypalane w piecach, w tzw. samplerach i przygotowuje się cupping. Kawa po wypaleniu, zmieleniu oceniana jest pod kątem aromatu suchego i dokonują ponownego sprawdzenia ewentualnych wcześniej niewidocznych, niewyczuwalnych defektów. Finalnie próbki zalewane są "specjalną wodą". Q Graderzy oceniają zapach kawy, czekają oceniają aromat by na końcu ocenić smak kawy do tego siorbiąc. Wszystkie wcześniej wymienione czynności wykonują w precyzyjnych odstępach 4 minut. Wszystkie uwagi szanowna komisja zapisuje w standaryzowanym protokole i to już cała filozofia dobrej, wyjątkowej i unikanej kawy.

To Kawa dla Was i dla nas! Byśmy mogli dzielić się pasją do kolarstwa i do kawy.

Unikalne połączenie wiedzy, specjalnie wyselekcjonowanych ziaren, wybór dobrej palarni ze świetnym Head Roasterem i bezbłędnym cuppingiem- oto cała definicja!

 

Jak tu dotarłaś, bądź dotarłeś to znaczy, że też jesteś miłośnikiem kawy.

Dlaczego Kawa Komon Bikes?

Zacznijmy może od początku, bo pewnie jesteście ciekawi skąd u nas pomysł na własną kawę.

Cała historia jest najkrótsza z możliwych: zwyczajnie kochamy kawę!
Lubimy wstawać o poranku i czuć zapach świeżo mielonej i parzonej kawy. Ciemny aromatyczny napój o wyrazistym smaku towarzyszy nam od zawsze.
Postanowiliśmy pójść i pojechać (rowerem oczywiście :p) o krok dalej i zgłębić tą tajemną wiedzę.

Tak powstała nasza Komon Bikes Coffee czyli Najwyższej jakości Kawa 100% Arabica jakości Speciality.

Zapraszamy do spróbowania Komon Bikes Coffee i koniecznie podzielenia się swoimi odczuciami i napisanie opinii!

Zaufane Opinie IdoSell
4.94 / 5.00 224 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-22
Kolejny zakup, sklep online działa, szybka wysyłka, towar ładnie zapakowany. Kooperacja z Paczkomatami wypada rewelacyjnie.
2024-02-12
Wzorowy kontakt, szybka wysyłka.
pixel